Bel Fuse Inc. BACC63BP16C24P6
BACC63BP16C24P6 picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BP16C24P6
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 24C 24#20 P TH PLUG WC
Datasheet Download
BACC63BP16C24P6.pdf
Availability of BACC63BP16C24P6
QUANTITY
BACC63BP16C24P6 Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BP16C24P6
Internal Part NumberEIS-BACC63BP16C24P6
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BP16C24P6
Related LinksBACC63B, BACC63BP16C24P6 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BP16C24P6 Details Description
Related parts for BACC63BP16C24P6
DIODE ZENER 33V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 31-53V 2.8A datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.7A 55 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
NEMA 5-15P TO IEC-C5 SVT BLACK datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf