Bel Fuse Inc. BACC63CB10-20P6H
BACC63CB10-20P6H picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CB10-20P6H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#16 P BY PLUG LC
Datasheet Download
BACC63CB10-20P6H.pdf
Availability of BACC63CB10-20P6H
QUANTITY
BACC63CB10-20P6H Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CB10-20P6H
Internal Part NumberEIS-BACC63CB10-20P6H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CB10-20P6H
Related LinksBACC63CB, BACC63CB10-20P6H Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63CB10-20P6H Details Description
Related parts for BACC63CB10-20P6H
CONN SOCKET SCREWS FOR LGA1156 datasheet.pdf
IC DVR HIGH SIDE 2CH POWERSSO24 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
RJ11 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN RCPT HSG FMALE 17POS FLANGE datasheet.pdf