Amphenol Aerospace Operations BACC63CD14SA5P
BACC63CD14SA5P picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CD14SA5P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN 5C 5#16S PIN RECP
Datasheet Download
BACC63CD14SA5P.pdf
Availability of BACC63CD14SA5P
QUANTITY
BACC63CD14SA5P Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CD14SA5P
Internal Part NumberEIS-BACC63CD14SA5P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CD14SA5P
Related LinksBACC63C, BACC63CD14SA5P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CD14SA5P Details Description
Related parts for BACC63CD14SA5P
IC REG LDO 2.5V/3.3V 10MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 500V X7R 1825 datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
SIREN 16-48VDC 2.9KHZ PANEL MOUN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf