Amphenol Aerospace Operations BACC63CE24A11SX
BACC63CE24A11SX picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CE24A11SX
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN 9C 6#12, 3#8 PIN PLUG
Datasheet Download
BACC63CE24A11SX.pdf
Availability of BACC63CE24A11SX
QUANTITY
BACC63CE24A11SX Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CE24A11SX
Internal Part NumberEIS-BACC63CE24A11SX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CE24A11SX
Related LinksBACC63C, BACC63CE24A11SX Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CE24A11SX Details Description
Related parts for BACC63CE24A11SX
CONN RECEPT 8POS MTA-156 18AWG datasheet.pdf
SOCKET PWR ENTRY 2P 2.5MM SNAPIN datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 300MA 125V datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND 0.050 GRY 275' datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 9pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
15+15 DIL SMT PICK/PLACE HDR datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf