ST BAT30CWFILM
BAT30CWFILM picture photo
Mfg. Part Number
BAT30CWFILM
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT323
Datasheet Download
BAT30CWFILM.pdf
Availability of BAT30CWFILM
QUANTITY
BAT30CWFILM Order Process
Ship out your order
Specifications of BAT30CWFILM
Internal Part NumberEIS-BAT30CWFILM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsBAT30 View All Specifications
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)30V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)300mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If530mV @ 300mA
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 30V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSOT-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BAT30CWFILM
Related LinksBAT30, BAT30CWFILM Datasheet, ST Distributor
BAT30CWFILM Details Description
Related parts for BAT30CWFILM
MOSFET P-CH 200V 6A TO-220AB datasheet.pdf
IC MON SUPP QUAD PUSHPULL 10MSOP datasheet.pdf
IC FIFO PAR 64X4 10NS 16-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN EDGE DISCONNECT 18-22AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 37COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf