Vishay/Beyschlag BB000050VZ75036AL1
BB000050VZ75036AL1 picture photo
Mfg. Part Number
BB000050VZ75036AL1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 75PF 7.5KV
Datasheet Download
BB000050VZ75036AL1.pdf
Availability of BB000050VZ75036AL1
QUANTITY
BB000050VZ75036AL1 Order Process
Ship out your order
Specifications of BB000050VZ75036AL1
Internal Part NumberEIS-BB000050VZ75036AL1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
Packaging-
Capacitance75pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated7500V (7.5kV)
Temperature Coefficient-
Mounting Type-
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BB000050VZ75036AL1
Related LinksBB000050V, BB000050VZ75036AL1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
BB000050VZ75036AL1 Details Description
Related parts for BB000050VZ75036AL1
Connector Receptacle 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TRANS NPN 2GHZ SOT-23 datasheet.pdf
HEADER OPEN SLOTTED .300 14POS datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC ADC 24BIT DELTA-SIGMA 16TSSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET CONTACT TIN PCB datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 16A 24V datasheet.pdf
VARISTOR 170V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 150mA Backlight, Lighting 20-TQFN (4x4) datasheet.pdf
COLD SHRINK TUBE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.8V 10W datasheet.pdf