3M BB3X24-8882/HIGHGEL
BB3X24-8882/HIGHGEL picture photo
Mfg. Part Number
BB3X24-8882/HIGHGEL
Manufacturer
Product Category
Splice Enclosures, Protection
Brief Description
BETTER BURIED CLOSURE KIT 3X24
Datasheet Download
BB3X24-8882/HIGHGEL.pdf
Availability of BB3X24-8882/HIGHGEL
QUANTITY
BB3X24-8882/HIGHGEL Order Process
Ship out your order
Specifications of BB3X24-8882/HIGHGEL
Internal Part NumberEIS-BB3X24-8882/HIGHGEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
MSDS Material Safety DatasheetBB Closures w/8882 Encapsulant MSDS
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySplice Enclosures, Protection
Series-
TypeBuried Closure Splice Kit
Number of Cable Pairs200 Pairs @ 24 AWG
Diameter - Inside3.00" (76.2mm)
Length - Overall24.00" (609.6mm)
Sheath Opening17.00" (432.0mm)
FeaturesHigh Gel
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BB3X24-8882/HIGHGEL
Related LinksBB3X24-88, BB3X24-8882/HIGHGEL Datasheet, 3M Distributor
BB3X24-8882/HIGHGEL Details Description
Related parts for BB3X24-8882/HIGHGEL
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 11.56MM datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V D2PAK datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf