Rohm Semiconductor BD48K30G-TL
BD48K30G-TL picture photo
Mfg. Part Number
BD48K30G-TL
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC DETECTOR VOLT 3.0V OD SSOP3
Datasheet Download
BD48K30G-TL.pdf
Availability of BD48K30G-TL
QUANTITY
BD48K30G-TL Order Process
Ship out your order
Specifications of BD48K30G-TL
Internal Part NumberEIS-BD48K30G-TL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSemiconductor Voltage Detector ICs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
SeriesBD48xxx
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package3-SSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BD48K30G-TL
Related LinksBD48K, BD48K30G-TL Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BD48K30G-TL Details Description
Related parts for BD48K30G-TL
IDC CABLE - HSR60H/AE60M/HPL60H datasheet.pdf
IC UART FIFO 16B DUAL 48TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 30W datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL RCPT CABLE datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 20SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 580MA 890 MOHM datasheet.pdf