Rohm Semiconductor BD49K25G-TL
BD49K25G-TL picture photo
Mfg. Part Number
BD49K25G-TL
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC DETECTOR VOLT 2.5V CMOS SSOP3
Datasheet Download
BD49K25G-TL.pdf
Availability of BD49K25G-TL
QUANTITY
BD49K25G-TL Order Process
Ship out your order
Specifications of BD49K25G-TL
Internal Part NumberEIS-BD49K25G-TL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSemiconductor Voltage Detector ICs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
SeriesBD49xxx
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.5V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package3-SSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BD49K25G-TL
Related LinksBD49K, BD49K25G-TL Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BD49K25G-TL Details Description
Related parts for BD49K25G-TL
RES 1M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA datasheet.pdf
LED BLUE DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CABLE SMA QC PLUG-SMA PLUG 24" datasheet.pdf
KIT LED DVR C2000 PICCOLO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 360 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf