Vishay/Beyschlag BF025016WC16036BH1
BF025016WC16036BH1 picture photo
Mfg. Part Number
BF025016WC16036BH1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 16PF 9KV R42 AXIAL
Datasheet Download
BF025016WC16036BH1.pdf
Availability of BF025016WC16036BH1
QUANTITY
BF025016WC16036BH1 Order Process
Ship out your order
Specifications of BF025016WC16036BH1
Internal Part NumberEIS-BF025016WC16036BH1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTOF
PackagingBulk
Capacitance16pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated9000V (9kV)
Temperature CoefficientR42
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial, Can
Size / Dimension0.984" Dia x 0.630" W (25.00mm x 16.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BF025016WC16036BH1
Related LinksBF025016W, BF025016WC16036BH1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
BF025016WC16036BH1 Details Description
Related parts for BF025016WC16036BH1
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 58A 1200V PWS-B datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 256MBIT 6NS 60FBGA datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 24.3"L X 16"W datasheet.pdf
CAP CER 2.9PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP CER 36PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
680UF 63V 12,5X25MM 105C 3000H datasheet.pdf