Vishay/BCcomponents BFC233914103
BFC233914103 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233914103
Brief Description
CAP FILM 10NF 10% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233914103.pdf
Availability of BFC233914103
QUANTITY
BFC233914103 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233914103
Internal Part NumberEIS-BFC233914103
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233914103
Related LinksBFC233, BFC233914103 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233914103 Details Description
Related parts for BFC233914103
FIXED IND 5.6UH 322MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.4V SNT-4A datasheet.pdf
RES SMD 536K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5MM datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 10NS 256FPBGA datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
BACC 4C 4#16 SKT PLUG OD CAD datasheet.pdf
4700UF 10V 21X38MM 125C 8000H datasheet.pdf