Vishay/BCcomponents BFC233914392
BFC233914392 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233914392
Brief Description
CAP FILM 3.9NF 10% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233914392.pdf
Availability of BFC233914392
QUANTITY
BFC233914392 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233914392
Internal Part NumberEIS-BFC233914392
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233914392
Related LinksBFC233, BFC233914392 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233914392 Details Description
Related parts for BFC233914392
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 50K SPI 8DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 18MM 3MM 2LD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 75A TO-220AB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 31POS HL LOW P datasheet.pdf