Vishay/BCcomponents BFC233914824
BFC233914824 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233914824
Brief Description
CAP FILM 820NF 10% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233914824.pdf
Availability of BFC233914824
QUANTITY
BFC233914824 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233914824
Internal Part NumberEIS-BFC233914824
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance0.82µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.768" (19.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233914824
Related LinksBFC233, BFC233914824 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233914824 Details Description
Related parts for BFC233914824
CONVERTR DC/DC 3.3V 66W OUT T/H datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 18VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1W DO214AC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 1A DO214AC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST-NO 13A 125V datasheet.pdf
CLEAN & FINISH ROLL 9"X30' T datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf