Vishay/BCcomponents BFC233917274
BFC233917274 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233917274
Brief Description
CAP FILM 270NF 10% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233917274.pdf
Availability of BFC233917274
QUANTITY
BFC233917274 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233917274
Internal Part NumberEIS-BFC233917274
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package600
SeriesMKP339 X2
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.27µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.610" (15.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233917274
Related LinksBFC233, BFC233917274 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233917274 Details Description
Related parts for BFC233917274
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TAPE ELECTROPLATING 6"X5YD datasheet.pdf
RND SPACER 0.147" NYLON 13.08MM datasheet.pdf
RES SMD 0.03 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN FFC FPC 50POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf