Vishay/BCcomponents BFC233925333
BFC233925333 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233925333
Brief Description
CAP FILM 33NF 20% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233925333.pdf
Availability of BFC233925333
QUANTITY
BFC233925333 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233925333
Internal Part NumberEIS-BFC233925333
Standard Package1,250
SeriesMKP339 X2
PackagingBulk
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.492" L x 0.158" W (12.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233925333
Related LinksBFC233, BFC233925333 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233925333 Details Description
Related parts for BFC233925333
PC BOARD .1" STD HORIZ GRID datasheet.pdf
SW ROTARY DIP 10POS BCD SEAL 20V datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR50H/AE50M/HPK50H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 23K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 66.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SGE125 EDGE 660MM WITH CABLE datasheet.pdf