Vishay/BCcomponents BFC233925684
BFC233925684 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233925684
Brief Description
CAP FILM 680NF 20% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233925684.pdf
Availability of BFC233925684
QUANTITY
BFC233925684 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233925684
Internal Part NumberEIS-BFC233925684
Standard Package150
SeriesMKP339 X2
PackagingBulk
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.240" L x 0.354" W (31.50mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233925684
Related LinksBFC233, BFC233925684 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233925684 Details Description
Related parts for BFC233925684
CABLE 3COND 20AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOT 0.4X2.5MM 5.9" datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 800V 300A datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 20POS .050 SMD datasheet.pdf