Vishay/BCcomponents BFC233927333
BFC233927333 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233927333
Brief Description
CAP FILM 33NF 20% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233927333.pdf
Availability of BFC233927333
QUANTITY
BFC233927333 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233927333
Internal Part NumberEIS-BFC233927333
Standard Package950
SeriesMKP339 X2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.492" L x 0.158" W (12.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233927333
Related LinksBFC233, BFC233927333 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233927333 Details Description
Related parts for BFC233927333
SWITCH TURQ SPDT ROLLER WIRE LD datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT HI-SPD LN 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 150 OHM 5% 10W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 170MA 1.4 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC REG LDO 4.1V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf