Vishay/BCcomponents BFC237122183
BFC237122183 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237122183
Brief Description
CAP FILM 18NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC237122183.pdf
Availability of BFC237122183
QUANTITY
BFC237122183 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237122183
Internal Part NumberEIS-BFC237122183
Packaging*
Capacitance0.018µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237122183
Related LinksBFC237, BFC237122183 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237122183 Details Description
Related parts for BFC237122183
HEX STANDOFF 8-32 NYLON 5/8" datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER +/-15V 12W datasheet.pdf
CONN COAX JACK STR 50 OHM SMD datasheet.pdf
FUNCTION GENERTR 50MHZ ARBITRARY datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 450MA 300 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 4.5A 65 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf