Vishay/BCcomponents BFC237169333
BFC237169333 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237169333
Brief Description
CAP FILM 33NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC237169333.pdf
Availability of BFC237169333
QUANTITY
BFC237169333 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237169333
Internal Part NumberEIS-BFC237169333
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237169333
Related LinksBFC237, BFC237169333 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237169333 Details Description
Related parts for BFC237169333
DIODE MODULE 600V 40A datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
RES 36.0 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 50A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
BOX ALUM CLEAR 3.94"L X 3.52"W datasheet.pdf
RES 18 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf