Vishay/BCcomponents BFC237321106
BFC237321106 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237321106
Brief Description
CAP FILM 10UF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC237321106.pdf
Availability of BFC237321106
QUANTITY
BFC237321106 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237321106
Internal Part NumberEIS-BFC237321106
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT373
Packaging*
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237321106
Related LinksBFC237, BFC237321106 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237321106 Details Description
Related parts for BFC237321106
FITTING DROP CEIL LD/LDP/CD5 IVR datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8TSSOP datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 95NS 56TSOP datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
KIT ACCSRY FLANGE 57.5X125" CLR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
TVS DIODE 256VWM 414VC DO41 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 300MW SOD323 datasheet.pdf