Vishay/BCcomponents BFC237355124
BFC237355124 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237355124
Brief Description
CAP FILM 120NF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC237355124.pdf
Availability of BFC237355124
QUANTITY
BFC237355124 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237355124
Internal Part NumberEIS-BFC237355124
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
Packaging*
Capacitance0.12µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237355124
Related LinksBFC237, BFC237355124 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237355124 Details Description
Related parts for BFC237355124
BATTERY PK 9.0V C SIZE ALKALINE datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf
SE SURFACE LS BELT 2X72" A CRS datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
IC FLASH 128GBIT TBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf