Vishay/BCcomponents BFC2373EF106MK
BFC2373EF106MK picture photo
Mfg. Part Number
BFC2373EF106MK
Brief Description
CAP FILM 10UF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC2373EF106MK.pdf
Availability of BFC2373EF106MK
QUANTITY
BFC2373EF106MK Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC2373EF106MK
Internal Part NumberEIS-BFC2373EF106MK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package100
Packaging*
Capacitance10µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC2373EF106MK
Related LinksBFC2373, BFC2373EF106MK Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC2373EF106MK Details Description
Related parts for BFC2373EF106MK
EMITTER IR 950NM 100MA SMD datasheet.pdf
DDR 184P V/T F/G datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK MULTIPLIER 1:5 20-SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 30PS GOLD SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.620" 5MM 3LD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FAA/PMA LAMP datasheet.pdf
RES 7.5K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf