Vishay/BCcomponents BFC2373EM225MI
BFC2373EM225MI picture photo
Mfg. Part Number
BFC2373EM225MI
Brief Description
CAP FILM 2.2UF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC2373EM225MI.pdf
Availability of BFC2373EM225MI
QUANTITY
BFC2373EM225MI Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC2373EM225MI
Internal Part NumberEIS-BFC2373EM225MI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package450
Packaging*
Capacitance2.2µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC2373EM225MI
Related LinksBFC2373, BFC2373EM225MI Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC2373EM225MI Details Description
Related parts for BFC2373EM225MI
IC REG LDO 0.9V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT 3SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
TRANS RF LDMOS 160W SOT1121B datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf