Vishay/BCcomponents BFC2373FL104MD
BFC2373FL104MD picture photo
Mfg. Part Number
BFC2373FL104MD
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC2373FL104MD.pdf
Availability of BFC2373FL104MD
QUANTITY
BFC2373FL104MD Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC2373FL104MD
Internal Part NumberEIS-BFC2373FL104MD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,400
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC2373FL104MD
Related LinksBFC2373, BFC2373FL104MD Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC2373FL104MD Details Description
Related parts for BFC2373FL104MD
RES SMD 768K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.15KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CONN FERRULE STRIP 14AWG GREY T datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 14POS datasheet.pdf
RES 536K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCS3580 SPECIAL ALUMINUM MTG 2 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 10A TO220F datasheet.pdf