Vishay/BCcomponents BFC2373GE224MF
BFC2373GE224MF picture photo
Mfg. Part Number
BFC2373GE224MF
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC2373GE224MF.pdf
Availability of BFC2373GE224MF
QUANTITY
BFC2373GE224MF Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC2373GE224MF
Internal Part NumberEIS-BFC2373GE224MF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC2373GE224MF
Related LinksBFC2373, BFC2373GE224MF Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC2373GE224MF Details Description
Related parts for BFC2373GE224MF
IC REG MULT CONFG INV ADJ 16SOIC datasheet.pdf
IC LASR DRVR 2.5GBPS 5.5V 28TQFN datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
LED GREEN DIFFUSED 0805 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RING BRZ INSULKRIMP (F-666-76X) datasheet.pdf
RES 72.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf