Vishay/BCcomponents BFC238025433
BFC238025433 picture photo
Mfg. Part Number
BFC238025433
Brief Description
CAP FILM 43NF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC238025433.pdf
Availability of BFC238025433
QUANTITY
BFC238025433 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC238025433
Internal Part NumberEIS-BFC238025433
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
SeriesMKP380
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.043µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC238025433
Related LinksBFC238, BFC238025433 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC238025433 Details Description
Related parts for BFC238025433
IC MCU 8BIT 64KB OTP 44VQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.7V SOT23-5 datasheet.pdf
IC SMART CARD INTERFACE 28-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf