Vishay/BCcomponents BFC238623155
BFC238623155 picture photo
Mfg. Part Number
BFC238623155
Brief Description
CAP FILM 1.5 UF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC238623155.pdf
Availability of BFC238623155
QUANTITY
BFC238623155 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC238623155
Internal Part NumberEIS-BFC238623155
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package42
Packaging*
Capacitance1.5µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhm
Operating Temperature-50°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC238623155
Related LinksBFC238, BFC238623155 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC238623155 Details Description
Related parts for BFC238623155
IDC CABLE- AKP34A/ AE34M / AKP34 datasheet.pdf
IC CLK DUAL FIFO MEMORY 120HLQFP datasheet.pdf
MOD DIODE SCR 25A 240VAC .250"QC datasheet.pdf
SWITCH DIP LOW PRO 8 POS GOLD datasheet.pdf
IC RECLOCKER SD 4:1 MUX 48LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 40V AXIAL datasheet.pdf
VS-ASI-FC-TPE-UL-BK 100M datasheet.pdf
TV 26C 26#20 SKT PLUG datasheet.pdf
10000UF 16V 22X30 datasheet.pdf