Vishay/BCcomponents BFC238640104
BFC238640104 picture photo
Mfg. Part Number
BFC238640104
Brief Description
CAP FILM 100 NF 10% 1400VDC RAD
Datasheet Download
BFC238640104.pdf
Availability of BFC238640104
QUANTITY
BFC238640104 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC238640104
Internal Part NumberEIS-BFC238640104
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package56
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC500V
Voltage Rating - DC1400V (1.4kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhm
Operating Temperature-50°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC238640104
Related LinksBFC238, BFC238640104 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC238640104 Details Description
Related parts for BFC238640104
CONN EDGECARD 20POS 1MM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 5000UF 350V SCREW datasheet.pdf
IC FPGA 375 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 600W datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 866K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 440VAC Y5V RDL datasheet.pdf
SIZE 20, CLASS D, TERMINAL JUNCT datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 16A TO220F datasheet.pdf