Vishay/BCcomponents BFC241766204
BFC241766204 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241766204
Brief Description
CAP FILM 620NF 5% 160VDC RAD
Datasheet Download
BFC241766204.pdf
Availability of BFC241766204
QUANTITY
BFC241766204 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241766204
Internal Part NumberEIS-BFC241766204
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP417
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241766204
Related LinksBFC241, BFC241766204 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241766204 Details Description
Related parts for BFC241766204
CONN TNC PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC 10-BIT 30 MSPS A/D 28-TSSOP datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 23.37MM datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 200MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
FIR TREE MOUNT 7.5MM datasheet.pdf
CONN SMA PLUG EDGE MOUNT 50OHM datasheet.pdf