Vishay/BCcomponents BFC241804704
BFC241804704 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241804704
Brief Description
CAP FILM 470NF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC241804704.pdf
Availability of BFC241804704
QUANTITY
BFC241804704 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241804704
Internal Part NumberEIS-BFC241804704
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package650
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP418
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241804704
Related LinksBFC241, BFC241804704 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241804704 Details Description
Related parts for BFC241804704
CONN FFC TOP 16POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
IMPACT BP 6X16 LW SN datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 6.4PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 1.3NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf