Vishay/BCcomponents BFC241901604
BFC241901604 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241901604
Brief Description
CAP FILM 160NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC241901604.pdf
Availability of BFC241901604
QUANTITY
BFC241901604 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241901604
Internal Part NumberEIS-BFC241901604
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package800
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241901604
Related LinksBFC241, BFC241901604 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241901604 Details Description
Related parts for BFC241901604
RES SMD 14 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS DUAL .100 TIN datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 1200V 30A TO247 datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS W/PIN BOX datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SPIRALWRAP .375'' TEF 100FT/RL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 500MW SOD123 datasheet.pdf