Vishay/BCcomponents BFC246728393
BFC246728393 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246728393
Brief Description
CAP FILM 39NF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC246728393.pdf
Availability of BFC246728393
QUANTITY
BFC246728393 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246728393
Internal Part NumberEIS-BFC246728393
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.039µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246728393
Related LinksBFC246, BFC246728393 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246728393 Details Description
Related parts for BFC246728393
COUNTER LCD 7 CHAR PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC POT W/EEPROM DUAL 100K 16SOIC datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MODULE 802.15.4 SER 2 U.FL CONN datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CRIMPING DIE (ASP-1814-1087I2) datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 511 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 2.54MM PRESS FIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALL MNT SKT datasheet.pdf