Vishay/BCcomponents BFC246730682
BFC246730682 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246730682
Brief Description
CAP FILM 6.8NF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC246730682.pdf
Availability of BFC246730682
QUANTITY
BFC246730682 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246730682
Internal Part NumberEIS-BFC246730682
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package3,000
Packaging*
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246730682
Related LinksBFC246, BFC246730682 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246730682 Details Description
Related parts for BFC246730682
MARKER WS PLUG PIZ 4PDT datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .32-.63"250PC datasheet.pdf
FUSE GLASS 700MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE CLASS J INDCTR T/D 45A 600V datasheet.pdf
RES 169 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf