Vishay/BCcomponents BFC246851275
BFC246851275 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246851275
Brief Description
CAP FILM 2.7UF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC246851275.pdf
Availability of BFC246851275
QUANTITY
BFC246851275 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246851275
Internal Part NumberEIS-BFC246851275
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance2.7µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246851275
Related LinksBFC246, BFC246851275 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246851275 Details Description
Related parts for BFC246851275
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 400A 1250V 3BKN/80 AR CU datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf