Vishay/BCcomponents BFC246968223
BFC246968223 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246968223
Brief Description
CAP FILM 22NF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC246968223.pdf
Availability of BFC246968223
QUANTITY
BFC246968223 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246968223
Internal Part NumberEIS-BFC246968223
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,600
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246968223
Related LinksBFC246, BFC246968223 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246968223 Details Description
Related parts for BFC246968223
CONN PLUG 55POS W/PINS SOLDER datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V WHITE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 357K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 15-1/2" A MED datasheet.pdf
CONN HDR 102POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf