Vishay/BCcomponents BFC247021334
BFC247021334 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247021334
Brief Description
CAP FILM 330NF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC247021334.pdf
Availability of BFC247021334
QUANTITY
BFC247021334 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247021334
Internal Part NumberEIS-BFC247021334
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247021334
Related LinksBFC247, BFC247021334 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247021334 Details Description
Related parts for BFC247021334
RND STANDOFF 8-32 PHENOLIC 1/2" datasheet.pdf
CONN RF TS35X15X2.3MM 24POS datasheet.pdf
RES 33K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 72POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYNTH W/VCO 36LLP datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC 1KW 230V datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.89A 29 MOHM datasheet.pdf
CARD GUIDE VME 5.63" datasheet.pdf