Vishay/BCcomponents BFC247026394
BFC247026394 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247026394
Brief Description
CAP FILM 390NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC247026394.pdf
Availability of BFC247026394
QUANTITY
BFC247026394 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247026394
Internal Part NumberEIS-BFC247026394
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.39µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247026394
Related LinksBFC247, BFC247026394 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247026394 Details Description
Related parts for BFC247026394
IC TXRX/REGISTER 3ST 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ8 M32 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 20POS 1MM SLD datasheet.pdf
MCU 16K FLASH 2K SRAM 32QFN datasheet.pdf
ANTENNA BLUETOOTH/WLAN/WIFI CER datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 2.61 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.76A 120 MOHM datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 32VDC ROCKER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf