Vishay/BCcomponents BFC247029333
BFC247029333 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247029333
Brief Description
CAP FILM 33NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC247029333.pdf
Availability of BFC247029333
QUANTITY
BFC247029333 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247029333
Internal Part NumberEIS-BFC247029333
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247029333
Related LinksBFC247, BFC247029333 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247029333 Details Description
Related parts for BFC247029333
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC M-LVDS LINE DVR/RCVR 14-SOIC datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 8SMD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
RES 1 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf