Vishay/BCcomponents BFC247036333
BFC247036333 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247036333
Brief Description
CAP FILM 33NF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC247036333.pdf
Availability of BFC247036333
QUANTITY
BFC247036333 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247036333
Internal Part NumberEIS-BFC247036333
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247036333
Related LinksBFC247, BFC247036333 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247036333 Details Description
Related parts for BFC247036333
REG SW 2.5V 14A SMD 12SIP datasheet.pdf
SWITCH MINI SPST HINGE LVR.187QC datasheet.pdf
RES SMD 1.3M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS R/A SMD 15GOLD datasheet.pdf
CONN BRD TO BRD .1MM 100 POS DIP datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOF DENT 2.00MM 800 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TV 99C MIXED TWIN SKT J/N RECP datasheet.pdf
MS3116E8-2S datasheet.pdf
750 MHz, 3.8 mA 10 ns Switching Multiplexers IC datasheet.pdf