Vishay/BCcomponents BFC247042153
BFC247042153 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247042153
Brief Description
CAP FILM 15NF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC247042153.pdf
Availability of BFC247042153
QUANTITY
BFC247042153 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247042153
Internal Part NumberEIS-BFC247042153
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.015µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247042153
Related LinksBFC247, BFC247042153 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247042153 Details Description
Related parts for BFC247042153
FUSE GLASS 2.25A 250VAC 2AG datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN SPRING 26POS DUAL .350 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN FERRULE DIN 14AWG GREY datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS POTTING W/PINS datasheet.pdf
METER MULTI FUNC VAC/DC RED datasheet.pdf
680UF 25V 10X20MM 125C 3000H datasheet.pdf