Avago Technologies US, Inc. AT-32011-TR1
AT-32011-TR1 picture photo
Mfg. Part Number
AT-32011-TR1
Manufacturer
Product Category
RF Transistors (BJT)
Brief Description
IC TRANS NPN BIPOLAR SOT-143
Datasheet Download
AT-32011-TR1.pdf
Availability of AT-32011-TR1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AT-32011-TR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of AT-32011-TR1
Internal Part NumberEIS-AT-32011-TR1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF Transistors (BJT)
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeNPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)5.5V
Frequency - Transition-
Noise Figure (dB Typ @ f)1dB ~ 1.3dB @ 900MHz
Gain12.5dB ~ 14dB
Power - Max200mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce70 @ 2mA, 2.7V
Current - Collector (Ic) (Max)32mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-253-4, TO-253AA
Supplier Device PackageSOT-143
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AT-32011-TR1
Related LinksAT-320, AT-32011-TR1 Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
AT-32011-TR1 Details Description
Related parts for AT-32011-TR1
KNOB BLK GLOSS.625"DIA.125"SHAFT datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 187W TO263-3-2 datasheet.pdf
LED IND 8MM BLUE 24V datasheet.pdf
RES 3.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf