Vishay/Dale CRCW120646R4FKEAHP
CRCW120646R4FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120646R4FKEAHP
Brief Description
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW120646R4FKEAHP.pdf
Availability of CRCW120646R4FKEAHP
QUANTITY
CRCW120646R4FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120646R4FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW120646R4FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120646R4FKEAHP
Related LinksCRCW12064, CRCW120646R4FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120646R4FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW120646R4FKEAHP
IC QUADRATURE MODULATOR 16-QFN datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 3P3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
HDR RA DR .100 DP datasheet.pdf
MODULE PIP 12VIN 10A ADJ 10SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.02UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SCR 1600V 520A TO-118 datasheet.pdf