Vishay/BCcomponents BFC247055472
BFC247055472 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247055472
Brief Description
CAP FILM 4.7NF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247055472.pdf
Availability of BFC247055472
QUANTITY
BFC247055472 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247055472
Internal Part NumberEIS-BFC247055472
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package3,000
Packaging*
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247055472
Related LinksBFC247, BFC247055472 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247055472 Details Description
Related parts for BFC247055472
CONN MOD 2POS FEMALE SMD LOC PIN datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
SCR MOD ISO DUAL 800V 210A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 7 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY SMD GOLD 84POS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
MIRROR STAINLESS STEEL 60 INCH datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 400V SMD datasheet.pdf