Vishay/BCcomponents BFC247058183
BFC247058183 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247058183
Brief Description
CAP FILM 18NF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247058183.pdf
Availability of BFC247058183
QUANTITY
BFC247058183 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247058183
Internal Part NumberEIS-BFC247058183
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.018µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247058183
Related LinksBFC247, BFC247058183 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247058183 Details Description
Related parts for BFC247058183
JUMPER-H1504TR/A2015N/H1504TR 5" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 87A TO-262 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 70MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
XCEDE POWER 4PVH STD 2P datasheet.pdf
RES 901 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf