Vishay/BCcomponents BFC247086683
BFC247086683 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247086683
Brief Description
CAP FILM 68NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC247086683.pdf
Availability of BFC247086683
QUANTITY
BFC247086683 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247086683
Internal Part NumberEIS-BFC247086683
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT470
Packaging*
Capacitance0.068µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247086683
Related LinksBFC247, BFC247086683 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247086683 Details Description
Related parts for BFC247086683
RES 0.1 OHM 2.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG FLYBACK INV ISO 5V 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 15 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 229MM datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf