Vishay/BCcomponents BFC247932204
BFC247932204 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247932204
Brief Description
CAP FILM 200NF 5% 160VDC RAD
Datasheet Download
BFC247932204.pdf
Availability of BFC247932204
QUANTITY
BFC247932204 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247932204
Internal Part NumberEIS-BFC247932204
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP479
Packaging*
Capacitance0.2µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC100V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
FeaturesLong Life
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247932204
Related LinksBFC247, BFC247932204 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247932204 Details Description
Related parts for BFC247932204
IC DAC OCTAL V-OUT 13BIT 44-MQFP datasheet.pdf
IC D/A CONV 16BIT MLTPLYNG24SSOP datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf