Vishay/BCcomponents BFC247934474
BFC247934474 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247934474
Brief Description
CAP FILM 470NF 5% 160VDC RAD
Datasheet Download
BFC247934474.pdf
Availability of BFC247934474
QUANTITY
BFC247934474 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247934474
Internal Part NumberEIS-BFC247934474
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,250
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP479
Packaging*
Capacitance0.47µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC100V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247934474
Related LinksBFC247, BFC247934474 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247934474 Details Description
Related parts for BFC247934474
FIXED IND 390UH 340MA 2.73 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC BUFFER ZD 6OUTPUT 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN SOCKET CONTACT SIZE #2 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED RED DIFF 7.2X2.4MM RECT T/H datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.012UF RADIAL datasheet.pdf