Vishay/BCcomponents BFC247954433
BFC247954433 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247954433
Brief Description
CAP FILM 43NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247954433.pdf
Availability of BFC247954433
QUANTITY
BFC247954433 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247954433
Internal Part NumberEIS-BFC247954433
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.043µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247954433
Related LinksBFC247, BFC247954433 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247954433 Details Description
Related parts for BFC247954433
IC OPAMP CFA 500MHZ 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BOARD EVALUTION FOR SPEAR310-2 datasheet.pdf
POT 25K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
COMMUNICATIONS MODULE datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf