Vishay/BCcomponents BFC247955134
BFC247955134 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247955134
Brief Description
CAP FILM 130NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247955134.pdf
Availability of BFC247955134
QUANTITY
BFC247955134 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247955134
Internal Part NumberEIS-BFC247955134
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package800
Packaging*
Capacitance0.13µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247955134
Related LinksBFC247, BFC247955134 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247955134 Details Description
Related parts for BFC247955134
RES 8.66K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 1.00M OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC UART FIFO 16B DUAL 32QFN datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 20A D2PAK datasheet.pdf
MOD SMART PWR STAGE 2MHZ 31MLP datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 96POS datasheet.pdf
RES 332 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf