Taiyo Yuden BK20104L470-T
BK20104L470-T picture photo
Mfg. Part Number
BK20104L470-T
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD ARRAY 47 OHM 0804
Datasheet Download
BK20104L470-T.pdf
Availability of BK20104L470-T
QUANTITY
BK20104L470-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BK20104L470-T
Internal Part NumberEIS-BK20104L470-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesBK
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency47 Ohm @ 100MHz
Current Rating100mA
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - 4 Line Array
Package / Case0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.020" (0.50mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK20104L470-T
Related LinksBK2010, BK20104L470-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BK20104L470-T Details Description
Related parts for BK20104L470-T
FIXED IND 220UH 1.4A 380 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG INSERT 10POS SKT datasheet.pdf
IC FPGA 297 I/O 484BGA datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 7 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
PRO-C TL & DIE 50 OHM COAX datasheet.pdf